Case Study

LPP. Wnętrza centrum dystrybucyjnego
dla lidera branży fashion.

planowanie przestrzeni, architektura wnętrz, projektowanie mebli, projektowanie oświetlenia,
biofilia, projektowanie akustyki

 

LPP (2022)

LPP to polski producent odzieży, istniejący od 1991 roku, obecnie działający na blisko 40 rynkach zagranicznych. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na przełomie roku 2021 i 2022 powstała nowa inwestycja spółki w postaci Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Staliśmy się jej częścią, projektując wnętrza o łącznej powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych.

 
 

Źródło: julievondervellen.com

Jedną z naszych inspiracji był element, bez którego nie istniałaby moda, czyli tekstylia. Interpretacje rzemieślniczych sposobów tkania, różnego rodzaju splotów, struktur i przeszyć odnaleźć można w zaprojektowanych wnętrzach.

Źródło: i.pinimg.com

 
 

W zakres projektu wchodziły takie przestrzenie jak lobby, sale konferencyjne, toalety i komunikacja na parterze oraz biura wraz z pomieszczeniami uzupełniającymi, a także blisko tysiąc metrów kwadratowych kantyny pracowniczej na pierwszym piętrze.

 
 

W wybranych pomieszczeniach zostały przeprowadzone obliczenia akustyczne w stanie niewykończonym i po dodaniu do modelu elementów wykończeniowych oraz mebli według projektu wnętrz. We wszystkich badanych pomieszczeniach czas pogłosu po wprowadzeniu projektowanej aranżacji mieści się w zakresach optymalnych.

 
 
 

Istotnym elementem strategii Bidermann+Wide są działania projektowe nakierowane na rozwiązania odpowiedzialne klimatycznie. Podczas procesu analizujemy możliwość wprowadzenia do projektu zrównoważonych rozwiązań i wdrażamy je tam, gdzie jest to możliwe:

  • W kantynie zastosowano linoleum wyprodukowane z naturalnych surowców, z wykorzystaniem jedynie odnawialnych źródeł energii. Dzięki użyciu linoleum do zastąpienia płytek gresowych w kantynie – udało nam się zaoszczędzić aż 10 ton wbudowanego dwutlenku węgla!

  • Wypełnienia sufitów podwieszanych zostały wykonane z paneli z wełny drzewnej powstałych w produkcji bezodpadowej w 100% z surowców naturalnych lub odnawialnych.

  • Zaproponowane w pomieszczeniach biurowych oraz salach spotkań wykładziny wpływają na jakość powietrza wewnątrz obiektu, zmniejszając stężenie drobnego pyłu w powietrzu.

  • Wszystkie biurka, fotele pracownicze oraz stoły konferencyjne posiadają deklarację EPD.

  • Zaproponowane meble soft seating zostały wykonane w technologii ułatwiającej recykling, a siedziska wypełnione zostały pianką poliuretanową pochodzącą z odpadów produkcyjnych.

 
 

Realizacja


Zespół projektowy

Head of Interior Design
Maciej Bidermann

Interior Design
Marta Fibich
Maria Urbaniak

Brand Design / Space Branding / Wayfinding
Szymon Skrzypczak


Klient

LPP
Łukasz Piwoński


Partnerzy

Architekci
Tacakiewicz Ferma Kresek

Fotografia
Kroniki Studio